Stomatologia

Pszów 28.10.2019

Gabinet stomatologiczny NZOZ „VITA-DENT” Katarzyna Wita-Wójcik zaprasza do Poradni Profilaktyki Stomatologicznej Rodziców wraz z dziećmi w każdym wieku na bezpłatne badanie stomatologiczne .

Rejestracja możliwa codziennie

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00

osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 32/ 454-27-19

Na I umówioną wizytę dziecko przychodzi pod opieką rodzica (lub opiekuna prawnego), ponieważ konieczne jest wypełnienie karty zdrowia dziecka, oświadczeń oraz zgody na badanie i ewentualne późniejsze leczenie. Prosi się również o przyniesienie dyskietki NFZ dziecka oraz swojego dowodu osobistego.

Adres placówki:

NZOZ „VITA-DENT” Katarzyna Wita-Wójcik

44-370 Pszów, ul. Majakowskiego 7

(boczna ul. Konopnickiej i Pszowskiej)

W gabinecie stomatologicznym NZOZ „VITA-DENT”

Katarzyna Wita-Wójcik w Pszowie przy ul. Majakowskiego 7 funkcjonuje Poradnia Profilaktyki Stomatologicznej prowadzona przez dyplomowane higienistki stomatologiczne p. Ewę Niedziela i  p. Katarzynę Matuszek.

Jest to jedyna tego typu poradnia w powiecie wodzisławskim. Świadczy usługi w zakresie profilaktyki stomatologicznej dla dzieci i dorosłych obejmujące:

• lakowanie zębów przedtrzonowych i trzonowych

• lakierowanie zębów

• usuwanie osadów i złogów nazębnych aparatem ultradźwiękowym, piaskowanie

• przeglądy i badania kontrolne

• indywidualny dobór szczoteczek, czyścików międzyzębowych, płukanek i innych środków do higieny jamy ustnej

• profilaktyka i leczenie nadwrażliwości zębów preparatami fluorowymi, ziołowymi, „płynnym szkliwem”

• indywidualne instruktaże prawidłowej higieny jamy ustnej

UWAGA Rodzice dzieci 5, 6 i 7-letnich

Lakowanie jest sprawdzoną metodą zapobiegania próchnicy zębów u dzieci. Między 5-7 rokiem życia za mlecznymi „5” wyrastają pierwsze stałe zęby tzw. „6”, które warto zabezpieczyć w tym czasie poprzez wspomniane na początku lakowanie.

Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje zabieg do dnia, w którym

dziecko ukończy 8 rok życia.

Metodę tę można stosować również w trzonowcach mlecznych oraz pozostałych trzonowcach i przedtrzonowcach stałych, gdy istnieją wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu (odpłatnie).

Zapraszamy Państwa z dziećmi do naszej

Poradni Profilaktyki Stomatologicznej.

Prosimy o wcześniejsze umawianie wizyt osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 32/ 454 27 19

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku